معبد پراتات دویی سوتپ چیانگ

اشتراک مطالب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

این معبد معروف و مهم که در سال 1383 میلادی بنا شده است که از آن زمان تا کنون از جایگاه مهمی در چیانگ مای برخوردار است، چرا که از همان مکان مرتفعش در کوه، مشرف به شهر است. این معبد در ارتفاع حدوداً 3520 فوتی بالاتر از سطح آب های آزاد قرار دارد و می توان از پله های شیب دار ناگا که حدوداً متشکل از 300 پله هستند به آن رسید. این معبد دارای یک منار طلایی بزرگ است که در داخل آن بعضی از عتیقه های مقدس بوداییان وجود دارد که توجه دوست داران بودا را از سراسر جهان به خود جلب کرده است.

این منار در یک حیاط کوچک درست در نوک قله کوه قرار دارد. ساختمان حیاط بخشی از یک محوطه است دارای چندین ساختمان است و همچنین یک نقطه تماشا دارد که اگر هوا مساعد باشد از آنجا می توان همه چیانگ مای و دشت های اطراف آن را دید. روزهای دوشنبه تا یکشنبه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر می توان از این محل بازدید کرد. این مکان در امتداد جاده هوای کائو، 50300 چیانگ مای در تایلند قرار دارد.
برای رسیدن به این معبد باید از 300 پله ناگا بالا رفت. تله کابینی برای بالا بردن و پایین آوردن کسانی که ناراحتی قلبی دارند وجود دارد که پس از چند حادثه مرگبار دوباره بازسازی شد.

مطالب مرتبط

اخبار تایلند

تغییرسیاست های جذب توریست

وزارت توریسم تایلند سیاست های جذب توریست خود را به جذب توریست کمتر ولی ثروتمندتر تغییر می دهد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور تایلند با ما در ارتباط باشید