موزه ملی چیانگ مای

اشتراک مطالب

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

اگر تمایل به شناخت بهتر تاریخ کشور تایلند و فرهنگ و سنت مردمان آن در طول تاریخ دارید، بهترین جا برای کسب اطلاعات، موزه ملی چیانگ مای –Chiang Mai National Museum – است. این موزه مملو از وسایل، ابزار سلاح های جنگی، مجسمه های بودا که در طول زمان های مختلف در تاریخ ساخته شده‌اند و اطلاعاتی در مورد دورانLann  در تایلند است.

در این موزه می توان از جوانب مختلف تایلند سال های گذشته را مورد بررسی قرار داد. تصایر، مجسمه ها و نفش های برجسته از بودا که از قرن 14 باقی مانده اند در این موزه خودنمایی می کنند. در طبقه دوم این موزه نیز صنایع دستی ساخته شده در دوران Lann قرار دارند که گردشگران می توانند از آنها دیدن کنند.

از آنجا که که موزه ملی چیانگ مای محلی برای نمایش فرهنگ Lann جامعه تایلندی است، در آن می توان انواع سلاح ها جنگی و هنرهای مختلف مربوط به قرن 14 را پیدا کنید. برخی از جالب ترین بخش های موزه، مجسمه برنزی بودای بزرگ (Phra Saen Swae ) است و به نوعی هنر Lann به شمار می رود که در قرن 14  تا 15 میلادی وجود داشته است.

یکی دیگر از مجسمه های برنزی بودا به نام Subduing Mara ، نیز از دیگر جذابیت های این موزه به شمار می رود که در قرن 16 تا 17 میلادی ساخته شده است. بنر بزرگی از بودا که در قرن 20 تا 21 میلادی ساخته شده است، جدیدترین ویژگی موزه ملی چیانگ مای است.

جعبه چوبی کتاب مقدس بودایی ها که در قرن 19، ردپای بودای اعظم با صدف های مروارید خاتم کاری و طلا کوب شده که در سال 1794 میلادی در San Kamphaengساخته شده است. موزه ملی چیانگ مای، نیاز جدی به بازسازی داشت و این بازسازی در سال 1996 میلادی انجام شد. این سال را می توان هفتصدومین سال به وجود آمدن شهر چیانگ مای در کشور تایلند و اتمام جشن به سلطنت رسیدن پادشاهان تایلندی دانست.

 بعد از بازسازی ساختمان به فرم واقعی آن، موزه دوباره برای تماشای عموم باز و میزبان صدها نفر بازدیدکننده در روز شد.

مطالب مرتبط

اخبار تایلند

تغییرسیاست های جذب توریست

وزارت توریسم تایلند سیاست های جذب توریست خود را به جذب توریست کمتر ولی ثروتمندتر تغییر می دهد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور تایلند با ما در ارتباط باشید